Урочиста лінійка

У рамках декадника української мови та літератури 10 березня у школі-гімназії була проведена урочиста лінійка, присвячена 203-ій річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, який обняв своїм генієм усі царини духовного й соціального життя суспільства. Його творчість висвітила найпотаємніші порухи душі простої людини, пригніченої тяжким ярмом царизму, розкрила її глибину й велич. Перечитуючи «Кобзар», відчуваємо Шевченків темперамент, його щиру й беззахисну душу. Адже він усе, що вистраждав, перелив у свої вірші: пережиті кривди дитинства, кріпацтва, мрії, солдатську муштру – ці слова лунали з вуст ведучих Борисюка Олександра і Грабовської Софії.

На урочистому дійстві виступила директор закладу Панасюк А.В., а учні школи Бамбура Анастасія та Гончар Тетяна виконали твори Тараса Шевченка та про Тараса Шевченка.

Т.Г. Шевченко вміє передати і почуття сестри – кріпачки, й історичну долю цілого народу. Уявляємо його і страдником, що зазнав години розпачу, і щасливою людиною, що пізнала моменти творчої наснаги. Для нас Т.Шевченко – голос потоптаної людської гідності, це сила непокори, що не раз переходить у крик прокляття, і ненависть, і відчай, і сподівання та мрії. Отакий був і є для нас, українців, Великий Кобзар.

Свого національного поета народ називає Генієм. У день 203-ї річниці від дня народження поета ми промовляємо найкращі слова вдячності та намагаємося глибше розкрити його талант найвищого ступеня. Актуальність Т. Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставленні часом. Сьогодні ми повертаємося обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка, творчість якого стала духовною основою формування сучасної української нації.

У день народження Т. Шевченка дорослі і діти йдуть до його пам’ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, поспівати пісні і цим висловити свою шану Великому Кобзареві. « Незлим тихим словом» згадуємо ми свого пророка, який залишив нам прекрасні твори:

Залишив у спадок новим поколінням

Свої ідеали й свої устремління,

Могутню Вкраїну, в якій наша сила,

І геній Шевченка як нації крила.

Залишив і те, що душею народу

Зовуть недаремно від роду до роду,

Як вищу красу і життєву основу,

Залишив нам Слово, Ім’я своє, Мову.

Завершилась урочиста лінійка покладанням квітів до монументу та виконанням пісні «Реве та стогне Дніпр широкий»